Jak wybrać idealny rozmiar jeansów damskich?

moda

Niestety nawet najładniejsze jeansy damskie wykonane z wysokiej jakości materiałów nie spełniać będą swoich zadań, gdy wybierze się nieodpowiedni rozmiar. Dla większości kobiet najtrudniejszym zadaniem przy zakupie nowych jeansów jest właśnie wybór właściwej rozmiarówki. Problemy wbrew pozorom pojawiają się nie tylko przy zakupach online, gdzie z wiadomych przyczyn nie ma możliwości przymierzenia wybranych modeli.

Rozmiar ma znaczenie

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że każdy producent jeansów damskich stosuje nieco inną rozmiarówkę, dlatego też nie zawsze można nią się sugerować. Rozmiar podany na metce niestety nie zawsze odzwierciedlać będzie rzeczywistą ilość centymetrów w obwodach. Większość producentów podaje rozmiar jeansów oznaczeniami L i W, gdzie L oznacza długość, a W szerokość spodni. Warto wspomnieć także o tym, że zapisana numeracja podawana jest nie w centymetrach tylko w calach.

O czym należy pamiętać?

Damskie modne spodnie jeansy deezee wycinane są zazwyczaj z partii materiałów, które przeważnie układane są jedne na drugich. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jeansy na samym dole mogą okazać się nieco większe od tych, które znajdują się na górze. Dwie identyczne pary jeansów o tej samej rozmiarówce, mogą mieć w rzeczywistości nieco inny rozmiar. Wiele osób przymierza damskie modne spodnie jeansy w sklepie stacjonarnym, a następnie zamawia wybrane pary przez Internet. Tego typu rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi, gdyż istnieje ryzyko zamówienia spodni z zupełnie innej partii.

Jakie spodnie wybrać?

Kobiety, które preferują popularne boyfriendy albo wide jeans w pierwszej kolejności powinny postawić na rozmiar nieco większy. Bezpieczniej jest wybrać nieco szersze spodnie, do których w każdej chwili można dokupić modny pasek. Jeżeli chodzi o jeansy damskie typu straight, to najlepiej kupować je w idealnym rozmiarze.